Czy zimą w Hiszpanii jest zimno?

16:13

Jeszcze w miarę ciepło w Madrycie, można wybrać się na spacer w samej marynarce wzbudzając zainteresowanie Hiszpanów opatulonych szalikami i ubranych w ciepłe kurtki, jednak po wejściu do domu najlepiej założyć kurtkę i zaparzyć herbatę. Dlaczego?


JEST ZIMNO! 

W mało którym domu istnieje coś tak normalnego dla Polaków, jak kaloryfery. Trzeba się cieszyć jak znajdzie się farelkę czy inne elektryczne grzejniki. W Rumunii można było sobie jeszcze jakoś poradzić ogrzewając się przy kuchence gazowej w kuchni, tutaj jednak kuchenka jest nowocześniejsza, z termoblatem zamiast palników.

Hiszpanie, z którymi mieszkam, narzekają, że im zimno i czekają, aż minie remont, przez który opóźnia się nasz sezon grzewczy w domu. Ciekawe tylko jakie to ogrzewanie, bo w całym budynku nie zauważyłam ani jednego kaloryfera. Być może ogrzewanie jest podłogowe, ale z moją znajomością języka nie jest jeszcze aż tak dobrze, bym mogła zrozumieć wyczerpującą odpowiedź na to pytanie. W szkole językowej także nie ma kaloryferów, podobnie jak w okolicznych kawiarniach. Co będzie jak spadnie śnieg? Póki co jedynym ratunkiem dla mnie jedna mała farelka, której używam do ogrzania pokoju przed snem, w przeciwnym razie gwarantowana jest mroźna bezsenność.

Kto by pomyślał, że w Hiszpanii może być zimno?

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe