Hiszpanie nie piją herbaty

00:57

Wiedziałam, że twarda polityka nieogrzewania hiszpańskich mieszkań kiedyś się na mnie odbije.  U siebie jeszcze mogę dogrzać się farelką, jednak każde wyjście z domu stanowi wyzwanie w kwestii ubioru, bo nigdy nie wiem, czy w kawiarni czy u znajomych będzie ciepło. 

Pogoda w Madrycie zmienia się błyskawicznie, a zima jest tu obrzydliwa. Narzekam, że wszędzie jest zimno, a Hiszpanie przecierają oczy ze zdumienia i mówią: Przecież jesteś z Polski, tam macie cały czas zimno. Zgadzam sie po części, jednak polski mróz czy jesienna słota są do przetrwania, gdy ma się pewność powrotu do ciepłego mieszkania, gorącego kubka herbaty z cytryną i miodem oraz zaszycia sie pod ciepłym kocem. Tutaj niekoniecznie. Pomijam juz kwestię ogrzewania, ale Hiszpanie nie mają w zwyczaju picia gorących napojów by ogrzać się od środka. Co wiecej, bardzo ich to dziwi. Współlokatorka, widząc mnie przygotowujacą herbatę, skomentowała tylko: Foreign people... Sama, pomimo poważnego przeziębienia, kazała sobie zrobić zimne kakao. Niepojęte. 

Wczorajszy wieczór u znajomego, w którego mieszkaniu hulał wiatr tak samo zimny jak ten na zewnątrz, uświadomił mi, że sam czosnek i gorąca herbata to niewystarczająca obrona przed czyhającymi zarazkami. Miałam rację. Weekend na chorobowym, z kubkiem herbaty w ręku i gorzkim lekarstwem, które serwuje mi Toni. Do tego sport - finał Mistrzostw Europy w futsalu, który wygrała Hiszpania oraz mecz Barcelony z Osasuną i sporna kwestia czy Sergi Roberto dotknął głową piłkę czy też nie, a także czy Pep Guardiola jest gejem.

Odkąd jestem w Hiszpanii caly czas słyszę, że Pep Guardiola (trener FC Barcelony) jest gejem, tylko dobrze się ukrywa. Ponoć miał nawet romans z prezenterem telewizyjnym Jaime Cantizano:


Jako zagorzala fanka Pepa oczywiście sie z tym nie zgadzam, jednak temat nadal jest do zbadania.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Ja też tego nie rozumiem tej niechęci do herbaty :P zawsze jak po obiedzie wszyscy proszą o kawę,ja zamawiam rumianeki..przynoszą migo w szklaneczce wielkościdużego kieliszka :/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe