Paella valenciana czy paella marinera? Podstawowe różnice

00:55

Toni, jako rodowity Hiszpan z Walencji, stwierdził, ze paella na zdjęciu z poprzedniej notki to nie Paella valenciana, a Paella Marinera, czyli z owocami morza. Danie, które najczęściej jada się w regionie Walencji niekoniecznie zawiera w swoim składzie owoce morza. W zależności od miejsca, zamiast krewetek i kalmarów dodaje się mięso królicze czy drobiowe.

Po konsultacjach ze współlokatorami, doszliśmy do wniosku, ze w takim razie paella valenciana według madryckich restauracji to ogólna nazwa dla dania pochodzącego z regionu Walencji, nieważne czy z owocami morza czy nie. W ramach jeszcze lepszego zapamiętania, jutro Toni zamierza przyrządzić paellę, zatem liczę na dobre zdjęcia, które można będzie tu zamieścić :)

Poniżej zdjęcia z miejscowości Lliria (nieopodal Walencji), którą odwiedziłam w maju zeszłego roku podczas pierwszego pobytu w  Hiszpanii. Miałam wtedy niesamowitą (i niedostępną dla zwykłych turystów) okazję  przyjrzeć się w jaki sposób należy przygotować paellę. Moja kulinarna rola ograniczyła się tylko do mieszania i dodawania rozmarynu, ale i tak było przezabawnie.


Specjalny piec do przyrządzania paelli


Paella valenciana!


Na pierwszym planie: rozmaryn, bez którego żadna paella nie może się obejść!

Palce lizać!

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe