Madryt nierządem stoi. Prostytucja w samym sercu miasta

15:13

Calle de la Montera zaraz przy Puerta del Sol to nie tylko miejsce, gdzie można skosztować pyszne kanapki w Cerveceria 100 Montaditos, ale też spotkać panie pracujące w najstarszym zawodzie świata. Prostytucja na ulicach jest w Hiszpanii zakazana, jednak pewne miejsca rządzą się swoimi prawami. 

Zdziwiło mnie to przyzwolenie na prostytucję zaraz przy samym sercu miasta, krok od Bramy Słońca, tym bardziej, że nie jest to atrakcja turystyczna jak czerwona dzielnica w Amsterdamie. To nie wszystko. W zeszłym tygodniu telewizja TeleMadrid podała w porannych wiadomościach, że na samym Puerta del Sol kwitnie... męska prostytucja! Oczekujących na klientów panów rozpoznać można po złożonej gazecie, którą trzymają za sowimi plecami. Mężczyźni zapytani o motywy usprawiedliwiają się, że to przez kryzys (sic!). 

Na mężczyzn nie zwróciłam jeszcze uwagi, natomiast kobiety w skąpych strojach i mocnym makijażu stoją na ulicy bądź podpierają ściany w oczekiwaniu na klientów, podczas gdy kolejne patrole policji udają, że nie widzą co się dzieje o krok od nich. Po kilku wywiadach z Hiszpanami usłyszałam, że najpopularniejszym miejscem dla prostytucji pozostaje Casa de Campo, największy park po zachodniej stronie miasta, ale po zmroku jest tam niebezpiecznie, głównie z powodu ów prostytucji. Ponadto Chueca oraz wspomniana na początku Calle de la Montera. 


Z klientem


You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe