Żwir dla dzieci

15:53

Pewnego dnia obiecałam znajomej wybrać się z nią i jej dziećmi do parku. Gdy się spotkałyśmy, Carmen wyśmiała mój strój (sukienka, marynarka i buty na obcasie) i stwierdziła, że szybko się przekonam, że powinnam byłą założyć coś, czego nie będzie mi szkoda, gdy ubranie pokryje pył. PYŁ! Właśnie tak!  

Parki zabaw dla dzieci w Madrycie to jest jakiś dramat. Brakuje zieleni, trawników. Cały obszar  placu zabaw wysypany jest brudnym żwirem. Nawet w piaskownicach nie ma piasku, tylko żwir, więc nie ma mowy o budowie zamku czy stawianiu babek. Nie dość, że dzieciaki na co dzień wdychają zanieczyszczone powietrze (a do tego bardzo suche z powodu klimatu), to jeszcze muszą wdychać pył, który unosi się z ziemi, a do tego brudzi ubrania. No me gusta :(
You Might Also Like

4 komentarze

 1. no to przyjemnie tam mają. I chyba bardzo miękko na tym żwirze. Ja bym się bała, że dziecko sobie taki żwir do nosa wpakuje :P

  OdpowiedzUsuń
 2. co tam do nosa, one nawet próbują jeść ten żwir! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. W Madrycie są jedne z najlepszych placów zabaw w Europie! W dodatku są codziennie myte i co najmniej raz w tygodniu sprawdzane pod względem bezpieczeństwa! Nie mówiąc już o tym, że jest ich wszędzie, nawet w ścisłym centrum MNÓSTWO!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej Anonimowy!
  Nie wiem gdzie można znaleźć ranking europejskich placów zabaw dla dzieci, ale madryckie raczej już by spadły w jego liście.

  Przez kryzys nie ma już w zasadzie ekip sprzątających place zabaw, jak również sprawdzających bezpieczeństwo (o czym trąbią media zaczynając od Antena3 po Telecinco kończąc, a także jest to częstym tematem rozmów rodziców w parkach).

  To, że jest ich mnóstwo tylko komplikuje ich drastyczną sytuację. Wystarczy przejść się i je zobaczyć - pełno starych liści, kubeczki po jogurtach, a nawet pety papierosów.

  Może kiedyś było rzeczywiście tak jak piszesz, ale ja zastałam już inną sytuację.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe