Jak się robi biznes w Hiszpanii? El Aprendiz

12:48

Lubię programy, które mogą czegoś nauczyć, a nie tylko dać rozrywkę. Jestem ogromną fanką zapoczątkowanego w Stanach Zjednoczonych show The Apprentice (Kandydat), w którym grupa aspirantów do objęcia lukratywnego stanowiska w firmie magnata finansowego Donalda Trumpa musi przez kilka tygodni rozwiązywać biznesowe zadania. Zrealizowano już kilkanaście wersji programu (Wielka Brytania, Australia, Niemcy, Irlandia, Azja), a ostatnio odkryłam hiszpańską wersję wyprodukowaną przez telewizję La Sexta - El Aprentiz.


Podobnie jak w innych edycjach, kilkunastu kandydatów wybranych spośród całej Hiszpanii rywalizuje ze sobą rozwiązując przeróżne zdania biznesowe - sprzedaż oliwek na targu, kreowanie kampanii marketingowej, negocjowanie i wiele innych.
Na razie ani zadania ani kandydatci mnie nie zachwycają (dużo bardziej podobała mi się 8 edycja The Apprentice Wielka Brytania czy pierwsza edycja The Apprentice Australia), ale jako forma nauki  języka hiszpańskiego, podejrzenia jak wygląda od środka praca w Hiszpanii (zwróćcie uwagę na element sjesty czy biesiadowania) i biznesowe dzielnice Madrytu, polecam!

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Nie słyszałam o tym programie wcześniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam, ja jestem ogromną fanką! :D

   Usuń
 2. Od jakiegoś czasu obserwuję Twój blog. Powiem szczerze, że jest on jednym z najlepszych w sieci. Masz bardzo interesujące pomysły na notki, świetnie przybliżasz nam życie i ciekawostki dotyczące Hiszpanii. Bardzo przyjemnie czyta się Twoje wpisy. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Mam nadzieję, że utrzymam poziom! :)))

   Usuń
 3. Czy jest jakaś opcja, żeby obejrzeć te odcinki z napisami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie takiej nie znalazłam, ale tzreba na bieżąco sprawdzać na Youtube, może się pojawią :)

   Usuń

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe