Hiszpania na Eurowizji i #Oitponts!, czyli znowu Hiszpanie pokazują, że nie znają angielskiego

17:03


Jak podobał wam się występ hiszpańskiej artystki Ruth Lorenzo na Eurowizji? Piękny głos, ale piosenka jak dla mnie mało chwytliwa, ogromny plus za świetny angielski, zwłaszcza w kontekście... Oit points!Wczoraj na fanpage'u Hiszpanarium piałam o tym jak większość Hiszpanów, których obserwuję na Twitterze była zszokowana występem Cleo i Donatana (a najbardziej prezentacją ponętnych piersi Słowianek!). Jednak po kilkunastu minutach ich uwaga skupiła się na negatywnym komentowaniu słabej znajomości języka angielskiego przez ich prezenterkę Carolinę Casado, która ogłaszała punktację dla poszczególnych krajów:"Oit points" (zamiast eight points) wywołało żywiołową dyskusję na Twitterze i łapanie się za głowę co niektórych w wyniku kolejnej kompromitacji Hiszpanii z językiem angielskim na arenie międzynarodowej.

Przypomnę, że wcześniej z wpadką językową królowała Ana Botella i jej słynne relaxing cup of cafe con leche en Plaza Mayor, które doczekało się wielu remiksów, zainspirowało też  Lory Money (link) do nagrania piosenki z tym kultowym już powiedzonkiem ;)Więcej o znajomości angielskiego przez Hiszpanów pisałam w notce: Co z tym angielskim w Hiszpanii?


You Might Also Like

6 komentarze

 1. I tak finlandia wymiata :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Polacy mieli dobrą piosenke i Cleo która ma nie dość ze ładną barwę to i silny głos . Jak dla mnie zbędna była Pani nr 1 z tarą i nr 2 z maselniczką. Bez nich byłoby better. A pana/i z wygraną nie komentuje. Krótko mówiąc Europa dała się nabrać. A Hiszpanka ładnie wystąpiła.Me gusta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Huehuehue, mi jakoś u większości , ze względu na moje zainteresowania głównie hiszpańskich sportowców jakoś przez ich angielski przebija hiszpański :D Albo w ogóle nie umieją:D Piosenki Hiszpanii na drugi dzień wg nie pamiętam prawdę mówiąc, to chyba dużo o tym mówi. Austria za bardzo mnie załamała, żeby się innymi przejmować:D

  OdpowiedzUsuń
 4. a mnie tam Austria nie rusza, każdy żyje i robi jak chce.
  Polska fajne miała to, że stroje, kobietki były 'narodowe' , piosenka też o nas więc nie jest źle..
  czemu tak mało postów na blogu :(
  wiecej o Tobie prosimy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zachwyca mnie fakt, że tak zwracasz uwagę na szczegóły, wiesz wśród Hiszpanów których znam, jest kilku który zawracają wielką uwagę na styl. Na znajomość języka, czy też masz wrażenie, że Hiszpania poprzez swoje problemy ekonomiczne przechodzi dobre zmiany? W kierunku dbałości o szczegóły, o znajomość języka obcego na przykład?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o język obcy, to widzę, że wielu znajomych, którzy studiowali za granicą chętnie szuka pracy także poza Hiszpanią. Ci, którzy nie znają języka też zauważają plusy jego znajomości i zapisują się na kursy albo po prostu jadą w ciemno - do Wilekiej Brytanii, do Niemiec i uczą się dopiero tam :)

   Usuń

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe