Filmy z Maria Valverde - ten rok należy do niej!

16:50


Maria Valverde w obiektywie Marcina Tyszki

Maria Valverde znana jest z seriali i filmów produkcji hiszpańskiej. Jak na 27 lat już osiągnęła wielki sukces: grała u Trueby, partnerowała u boku Evy Green, Christiana Bale'a czy Paz Vega i otrzymała nagrodę Goya w kategorii "Najlepsza aktorka". Mijający 2014 rok zdecydowanie należy do niej!

María zadebiutowała w wieku 16 lat w filmie La flaqueza del bolchevique (Słabość bolszewika), otrzymując za rolę nagrodę Goya dla najlepszej aktorki. Zagrała m.in. w europejskiej produkcji Cracks, dwóch częściach ekranizacji książki Federico Mocci, Tres metros sobre el cielo oraz Tengo ganas de ti, dramacie Madrid 1987 czy historycznym filmie La mula. Seriale, w których grała pierwszoplanową rolę to sensacyjny La Fuga czy Hermanos.

Hiszpańska aktorka zwróciła na siebie uwagę światowych reżyserów i producentów, którzy coraz chętniej powierzają jej różnorodne role. Podejrzewam, że María będzie mogła powtórzyć sukces innych znanych hiszpańskich aktorów i aktorek, takich jak: Penelopa Cruz, Javier Bardem czy Antonio Banderas.

Filmy, które warto obejrzeć:

Libertador w reż. Alberto Alvero. Ten film kostiumowy opowiada historię walki o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów. Tytułowy El Libertador to Simón  Bolívar, przywódca walk, oficer i prezydent nowo powstałych państw. María Valverde gra w nim postać Marii Teresy, żony Bolívara. Film został nominowany do Oscarów w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Polecam, kawał historii!La Carga reż. Alan Jonsson
Meksykańska produkcja historyczna, której akcja dzieje się w czasach kolonialnych, w 1574 roku. María Valverde gra w niej dziewczynę, która będzie zeznawać przeciwko Hiszpanom.

Maria Valverde na planie La Carga. Trailer filmu w produkcji

Tú y Yo reż. Kike Maíllo
María Valverde zagrała u boku znanego hiszpańskiego piosenkarza Davida Bisbala w filmie o miłości. David zaprosił ją do wystąpienia w 4 swoich teledyskach.A Lonely Sun Story reż. Juanma Suarez i Enrique F. Guzman. 
María Valverde użyczyła swojego głosu w animowanym filmie o miłości. W tej krótkometrażowej produkcji partneruje jej Mario Casas, z którym zagrała uprzednio kilka filmów (La mula, Tres metros sobre el cielo, Tengo ganas de ti). Casas był także jej partnerem życiowym - rozstali się przed wakacjami 2014 roku.
Exodus: Gods and Kings  reż. Ridley Scott
W wysokobudżetowej produkcji María gra Seforę, żonę Mojżesza. U jej boku nie kto inny, a sam Christian Bale, a także Sigourney Weaver, Ben Kingsley, John Turturro czy Joel Edgerton. Pracować z takim reżyserem jak Ridley Scott - marzenie! Ta rola zdecydowanie otworzy Maríi drzwi do innych produkcji z Hollywood, to pewne!
Broken Horses reż. Vidhu Vinod Chopra
Hinduski reżyser i studio Bollywood, amerykańscy aktorzy i hiszpańska María. Niezła mieszanka.Bardzo podoba mi się różnorodność ról Maríi Valverde. Konsekwentnie buduje swój wizerunek, nie boi się trudnych ról i skupia się na produkcjach światowych. Widać, że ma pomysł na rozwój zawodowy jako aktorka.  Brawo!

Lubicie Maríę jako aktorkę? W którym filmie jej gra podobała wam się najbardziej?


You Might Also Like

5 komentarze

 1. Chyba skuszę się na któreś z wymienionych filmów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z najlepszych aktorek !! ❤❤❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest cuuudowna...Dla mnie już w Pęknięciach (2009) była bardzo dobra!!!! Trzymam za nią kciuki, bo jest naprawdę świetna, no i piękna oczywiście, ma coś w sobie intrygującego!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. NAJLEPSZA NA ŚWIECIE! PIĘKNA,ZDOLNA,CUDOWNA!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze! Pamiętaj, że pytania możesz wysyłać na e-mail: hiszpanarium@gmail.com! :)

Subscribe